Cestování Indií, z Kollam do Alleppey

Bylo na čase opustit Kollam. Ráno jsem v přístavu nasedla na loď do Alleppey, které je asi 80 km cesty. Poplujeme po hlavní třídě backwaters, širším kanálem a přes pár jezer. Cesta zabere celý den. 

Mým původním plánem bylo si cestu rozdělit a strávit pár dní v jednom ašrámu, který je přímo na trase. Stále mi ale není stoprocentně, a tak jsem se rozhodla jet rovnou do Alleppey, kde si dám den klidu a odpočinku.

Den na lodi byl dlouhý. Asi hodinu jsem seděla venku, kde byl pěkný výhled na cestu před námi. Proplouvali jsme nejprve kolem velkých rybářských sítí a pestrobarevných lodí. Později jsme se dostali hlouběji a o něco blíže místním, když jsme pozorovali rybáře na malých kocábkách a děti, které na nás mávaly že břehu a měly radost za každé zamávání zpátky. Bohužel většinu cesty jsem pak strávila dole v kajutě, kde jsem se natáhla na dvousedačku a snažila se vyspat se z teploty, která mě opět přepadla.

Až v podvečer jsem opět zase chvíli pozorovala konec cesty z venku z lodi. Jak jsme se přibližovali k Alleppey, začaly se po cestě čím dál tím častěji objevovat krásné dřevěno-proutěné houseboaty. A s tím zapadajícím sluncem to zas vydalo na pár krásně kýčovitých fotek 🙂 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s