Kniha O bolesti zad

Kniha, která Vám pomůže porozumět Vašim obtížím a dá Vám praktický návod, jak se zbavit bolesti zad.


Co v knize najdete?

Co Vám na bolest zad nepomůže a co naopak ano?

Srozumitelný psychosomatický přístup MUDr. Jana Hnízdila

Příběhy pacientů

Konkrétní příběhy pacientů z ordinace, kteří se uzdravili.

Psychoterapie v léčbě bolesti zad

Jedna z kapitol knihy je napsaná Mgr. Alimou Martinovou, zkušenou psychoterapeutkou.

Praktický návod na cvičení, které uleví od bolesti

Několik sestav s detailně popsanými cviky a obrázky pro uvolnění, protažení a posílení zad.

Office yoga

Cvičení do kanceláře a běžného dne pro protažení a úlevu.

Ergonomie těla v praxi

Jak sedět? Jak stát? Jak sportovat? Na čem spát? A jakou nosit správnou obuv?

Techniky relaxace

Jak se uvolnit a zklidnit mysl? Jednoduché ale účinné techniky pro uvolnění těla a mysli.

O autorech knihy

© Tomáš Krist

MUDr. Jan Hnízdil

Internista a rehabilitační lékař. Celý profesní život se věnuje léčbě bolesti zad a kloubů. V roce 2015 založil centrum komplexní psychosomatické medicíny Hnízdo zdraví.

Mgr. Zuzana Baluchová

Fyzioterapeutka a lektorka jógy. Od roku 2015 pracuje v centru Hnízdo zdraví . Zaměřuje se na využití jógy v rehabilitaci. Své pacienty vede ke cvičení ale i k relaxaci.
Co na knihu říkají první čtenáři

Rating: 5 out of 5.

Pokud vás občas nebo často bolí záda, knížka “O bolesti zad” je právě pro vás. Dozvíte se, jak je úzce propojené naše tělo a mysl a jak je důležité naučit se našemu tělu naslouchat. A co je důležité, dostanete návod, jak se sami na prevenci a odstranění bolesti zad můžete podílet- všechny cviky jsou v knížce detailně popsány a graficky znázorněny (jak můžete vidět na obálce). Já sama na svých hodinách jógy pro zdravá záda spoustu z těchto cviků využívám. Za mě 👍👍👍

Pavlína K., lékařka a lektorka jógy


Rating: 5 out of 5.

Před pár lety jsem začala trpět opravdu nepříjemnými bolestmi zad. Docela brzy jsem přisla na to, že impuls byl psychosomaticky, vedle dalších chyb, které k bolesti vedly. Takže kniha ,,O bolesti zad” byla jasná volba. Musím říct, že naprosto splňuje moje očekávání. Velmi doporučuji.

Martina C.


Rating: 5 out of 5.

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je čtivá a já se dozvěděla spoustu zajímavých věcí. Děkuji za procvičení pozic, které našemu tělu pomáhají a především za office yogu. Gratuluji k napsání knihy. Vřele všem doporučuji! 👏👍❤

Lucie T.


Rating: 5 out of 5.

Doporučuji, vše krásně vysvětleno, výstižné obrázky. Kniha je útlá, ale velice výstižná a pro mne je velikou inspirací nejen pro lekce jógy, ale i pro pochopení souvislostí v našem těle.

Kamila R., lektorka jógy


Rating: 5 out of 5.

Přečetla jsem jedním dechem a při cvičení jsem v duchu na Rábu a je mi fajn

Jana H.


Rating: 5 out of 5.

Děkuji za tuhle knihu. Oceňuji jak náhled psychosomatický, tak jednoduché a praktické návody a nákresy na uvolňující cvičení. Jen tak dál, inspirace není nikdy dost.

Romana, lektorka jógyNázory odborníků

V současné době se v léčbě svých onemocnění až příliš spoléháme na sílu zdravotního systému a všemocnost moderní lékařské vědy. Vzdalujeme se představě, že medicína je v řadě oblastí mnohem slabší, než jsou možnosti vlastní přirozené ochrany. Naprostým základem moderních vědeckých metod, prostředkem, kterým věda uznává existenci materiálního světa, se stalo pátrání po objektivních příčinách potíží. Koncept medicíny založený na důkazech řeší pacienta jako objekt a nedoceňuje jeho subjektivní způsoby prožívání a psychosociální souvislosti obtíží. Léčení konkrétní nemoci pak často převažuje nad uzdravováním nemocného člověka. To jsou zcela zásadní myšlenky doktora Jana Hnízdila a fyzioterapeutky Zuzany Baluchové, které představují ve své knize na dnes velmi frekventované problematice bolestí zad.

Prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D.
Jak se líbila kniha Vám?