Indie, den 4.

Je to relax!

Dnešní ráno bylo ve znamení balení a loučení s ubytováním v Baga. Je na čase se přestěhovat směrem k Arambolu, kde mi v pondělí začíná měsíční kurz pro učitele jógy. 

Měla jsem objednaného taxíka. Přijel ani ne 20letý mladík, ale řídil v tom chaosu dost zkušeně. Aby ne, pracuje denně od 9 do půlnoci, někdy i déle. Víkendy ani dovolenou nezná, pracuje každý den. Auto má půjčené, půlku toho, co vydělá, odvádí majiteli. Během cesty jsme probrali všechno od posvátných krav, přes jógu až po Českou republiku. O té jako mnozí místní slyšel poprvé. Z jejího názvu měl navíc velkou legraci a bude mne mít asi napořád zafixovanou jako tu holku z “šekové republiky” (Czech / cheque).

Před polednem jsme dojeli do Mandremu, kde jsem na dvě noci ubytovaná. Vybrala jsem si tu dost originální ale charismatické ubytování. Chatičky z bambusu, každá se svojí verandou s bambusovým gaučem, jedna vedle druhé v uličce poseté krásnými palmami a vedoucí přímo na pláž. 

Je tu oáza klidu. Oproti Baga beach velmi málo lidí, minimum obchodníků, žádné krávy na pláži, o dost méně odpadků. Mandrem přímo vybízí k odpočinku a já jsem rozhodně nebyla proti. Dnes žádné průzkumy ani pochody. 

Hned po příjezdu jsem se byla natáhnout na pláži, kde jsou k dispozici sun beds, měkká vypolstrovanà lehátka ve stínu bambusové stříšky. Konečně jsem se i vykoupala v teplém oceánu. Byl zrovna odliv a pláž byla celá posetá vyvrhlými hvězdicemi. Aby si člověk trochu zaplaval bylo potřeba dojít celkem dlouhou vzdálenost, protože moře dost odstoupilo.

V místní restauraci s výhledem na moře mě čekal výborný pozdní oběd. Typické indické jídlo, které mě nikdy nezklame  – dahl, čočka s rýží. Po obědě není nad zasloužený spánek. A v podvečer jen krátká procházka podél moře při západu slunce.

Po předchozích třech dnech je Mandrem a odpočinek, který jsem si dnes nachystala, jako balzám pro duši i nohy 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s