Indie, den 3.

Je to džungle!

Dnes jsem se brzy ráno vydala na průzkum vzdálenějšího okolí směrem na sever od Baga. Zajímalo mě, jak vypadá pláž v Anjuně a chtěla jsem se podívat ještě dál k Fort Chapora, portugalské pevnosti ze 17.století s výhledem na daleké okolí. Cesta odsud cca 8-9 km.

Hned po ránu jsem si dopřála dávku adrenalinu. Do Anjuny se mi nechtělo po silnici a podle mapy to vypadalo, že se tam krásně a dokonce i rychleji dostanu i po pobřeží. Šlo se dobře, po balvanech, písčitých cestičkách…  Postupně ale začalo přibývat flóry a cesta byla spíše už jen naznačená mezi vysokou trávou. Nikde ani noha, jen já a divočina. Kolem lítali krásní velcí černo-červení motýli. Cesta začala směřovat víc do kopce, tráva houstla a sahala výš a já už si neviděla pod nohy.

Hrozně se bojím hadů takže mě samozřejmě popadl hrozný strach. Vzpomněla jsem si, že v průvodci psali hlavně nechodit vysokou trávou… Vrátit se zpátky by ale taky nebyla žádná výhra – kus cesty už jsem ušla. Takže jsem prostě šla dál, tleskala, zpívala a doufala, že tahle taktika zabírá i na indické hady. Cesta ale pořád nekončila a zrovna, když moje mysl byla někde u myšlenky, že tady asi skončím, se někde z houští ozývaly hlasy. Manželský pár ze Španělska, jdou taky do Anjuny a taky trochu bojují s cestou. 

Ve třech už se šlo úplně jinak. A navíc nás za chvíli příroda odměnila krásnymi výhledy na útesy, sytě zelené kopečky a okolní pláže včetně Anjuny. Na zdraví a na to že jsem tu stezku přežila jsem si v nejbližším baru na pláži dala fresh juice a věděla jsem, že na cestu zpět raději zvolím džungli dopravní.

Anjuna je krásná pláž, nad kterou se klenou vysoké kokosové palmy. Byl zrovna příliv a pruh písku pláže byl dost úzký. Z pláže jsem brzy odbočila do města, kde jsem měla vyhlídnutou kavárnu. Na její krásné stinné zahradě jsem si vychutnala mangovou dřeň a později pak pěšky pokračovala do sousedního městečka Vagator. 

Z Vagatoru už je to jen dva kilometry do Chapory, kde je úžasná vyhlídka z tamního vyvýšeného portugalského opevnění, Chapora Fort. Podél cesty, když funíte do kopce, jsou připravení obchodníci s malými stolečky a nabízí vám vodu, čerstvé kokosy, zmrzlinu a ovoce. Výhled stál opravdu zato. Širý oceán, pod námi Vagator beach, vlevo jsem měla jako na dlani celou svoji dnešní cestu a vpravo pohled na majestátní ústí řeky Chapora. 

Cestu zpátky jsem si alespoň trochu zkrátila autobusem. Už jsem zkušeně nasedla, věděla, kam si správně sednout, komu a kdy platit. Bohužel autobusová doprava mezi Anjunou a Baga není zavedená a tak jsem z Anjuny šla cca 3,5km pěšky. Přežila jsem dnes tedy dvě džungle, což za jeden den rozhodně stačí 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s