V Praze naboso

V pondělí jsem si vyzkoušela, jaké to je procházet se dvě hodiny po Praze bez bot.

Sešli jsme se v pět hodin s naším průvodcem, panem Igorem Sloukou, odborníkem na bosou turistiku, v obchodě Naboso v Dejvicích. Obsah semináře sliboval “vycházku v parku Maxe van der Stoela“, chůzi ve vodních atrakcích a další lákadla. První překvapení přišlo hned s prvními instrukcemi zout si boty už v obchodě. Takže sandály do kabelky a vyrazili jsme s holými chodidly do dejvických ulic.

Moje dvě základní obavy z chůze naboso ve městě se nenaplnily. Stejně jako všichni ostatní, kdo ještě nezkusili, jsem se obávala střepů, exkrementů a dalších “lahůdek” ulice. Po dvou hodinách procházky po všech možných přírodních i městských površích naprosto bez zranění a jediné, co nešlo smýt pouhým smočením se v korytě potůčku, byly kousky smůly na pravém chodidle.

Dalším typickou obavou z chůze naboso ve městě je obava z reakce okolí. I ta byla zbytečná. Ve skupině se podivující se pohledy kolemjdoucích snáší velmi dobře. Navíc ještě v Dejvicích jsme potkali jednoho bosochodce, cizince, který měl upřímnou radost, že v tom není sám. V parku jsme pak hezky splynuli s dětmi, které naboso pobíhaly a máčely se ve vodních atrakcích parku.

Bylo úžasným zjištěním, že park, kolem kterého denně jezdím už dva roky do práce, poskytuje takové vyžití, zvláště pro bosé nohy. Písek, kamínky, balvany, koryto s výborně ledovou vodou, hmatová stezka, nářadí na trénink stability a další. Spolu s poutavým povídáním pana Slouky mne tento výlet utvrdil v tom, že chůze naboso je nejen zdravá, ale také reálná a příjemná i ve městě.

Jsem si jistá, že také jezdíte / chodíte denně kolem místa, které by stálo za to zout boty 🙂

Pokud chcete začít s odborným vedením jako já – sraz je každé pondělí v 17 h před obchodem Naboso ve Čkalově 6 v Praha 6. Vycházka je zcela zdarma. Více info na následujících stránkách:

Stránky Igora Slouky – Turistika naboso

Stránky obchodu Naboso – program

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s