Indie, den 1.

Jsem v Indii! A jsem jak ve snu. Po nočním letu, byrokracii na letišti, po cestě (nebo spíše necestě) z letiště taxíkem přicházejí stàle nové vjemy. Vše je jiné. Z dubajské naleštěnosti, uspěchanosti a anonymity snad ani ten kontrast nemůže být větší.

Je tu vše tak, jak jsem přesně o Indii četla a slyšela. Vidět a zažít to na vlastní kůži je ale naprosto jiné. Krávy na silnicích i plážích, toulaví psi, odpadky, místní, kteří se s vámi neustále chtějí dávat do řeči ať už proto, že vám chtějí něco prodat nebo jsou jen zvědaví odkud jste. 

Místní několikakilometrová pláž, Baga beach, je plná lehátek, deštníku, ale hlavně Indů a turistů. Ranni procházka po ní byla  příjemná jen do té doby než se po mém boku vystřídalo postupně několik Indek, které nejprve zajímalo kolik mám sester a pak mi neodbytně nabízely šperky, které bych jim od nich měla výhodně koupit.

Odpoledne jsem ale našla úžasnou menší pláž – malebnou a poloprázdnou. Koupala se tu jen jedna rodina a v přilehlém baru sedělo pár lidí. Zítra si sem půjdu zaplavat.

Den jsem se zapadajícím sluncem zakončila v restauraci s pohledem na živou Baga beach.

Dobrodružství dnešního dne ale ještě nekončí. Vypadá to, že sama nakonec dnes nebudu. Právě se mi po stěně v pokoji mihla velmi hbitá ještěrka celkem tropického zbarvení. Byla jsem ujištěna, že jedovatá není ale že by klidně mohla být o dost větší. Hon byl zatím neúspěšný. Jdu si nainstalovat moskytiéru ať si nejsme prvni noc až moc blízko 🙂

One thought on “Indie, den 1.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s